Доступність посилання

ТОП новини

Лауреатами Нобелівської премії з фізики стали дослідники чорних дір


Сьогоднішня премія про «найтемніші секрети всесвіту», оголосили у Нобелівському комітеті

Шведська королівська академія наук у Стокгольмі 6 жовтня оголосила лауреатів Нобелівської премії з фізики 2020 року. Сьогоднішня премія про «найтемніші секрети всесвіту», оголосили у Нобелівському комітеті.

Половину премії отримає Роджер Пенроуз за відкриття того, що «утворення чорних дір є надійним прогнозом загальної теорії відносності».

Іншу частину отримають спільно Андреа Гез і Рейнгард Ґенцель «за відкриття супермасивного компактного об’єкту в центрі нашої галактики».

Нобелівську премію з фізики вручали вже 113 разів 213 лауреатам між 1901 і 2019 роками.

Єдиним Нобелівським лауреатом, якому Нобелівську премію з фізики вручали двічі, був Джон Бардін. Він отримав премію в 1956 і 1972 роках.

Досі премію з фізики вручали трьом жінкам. Наймолодшому лауреатові було 25 років, найстаршому – 96.

5 жовтня у Швеції з оголошення Нобелівського лауреата з медицини стартував Нобелівський тиждень.

Минулого року троє вчених стали лауреатами Нобелівської премії з фізики за «внесок у наше розуміння еволюції всесвіту і місця Землі в космосі».

24 вересня керівник Нобелівського фонду Ларс Гайкенстен повідомив, що 2020 року лауреати Нобелівської премії отримають виплати на 1 мільйон шведських крон (це близько 110 тисяч доларів) більші, ніж дотепер.

Цього року фінансовий вимір найпрестижнішої у світі наукової премії сягне 10 мільйонів крон (близько 1,11 мільйона доларів).

Протягом наступних днів стануть відомі лауреати Нобелівських премій у такій послідовності:

  • хімія – 7 жовтня
  • література – 8 жовтня
  • премія миру – 9 жовтня
  • премія імені Нобеля з економіки – 12 жовтня.

Нобелівський фонд заявив, що традиційна церемонія нагородження та бенкет у Стокгольмі були скасовані цього року через пандемію коронавірусної інфекції. Їх замінить телевізійний захід із лауреатами, які отримають винагороди у своїх країнах.

Церемонія вручення Премії миру, яка традиційно відбувається у столиці Норвегії Осло, запланована в скороченому варіанті, і традиційний бенкет також буде скасовано.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG