Доступність посилання

ТОП новини

Мадуро написав листа папі Римському


Мадуро написав папі Римському

Президент Венесуели Ніколас Мадуро написав листа папі Римському Франциску. Про це повідомляє італійський телеканал Sky TG24.

«Я направив листа папі Франциску, сподіваюся, що воно в дорозі або вже прибуло до Рима, до Ватикану. Я прошу у нього допомогти нам стати на шлях діалогу», – цитує Мадуро телеканал.

У прес-службі Ватикану про лист від Мадуро не повідомляли.

Читайте також: Венесуела і найманці Росії: росіянин Євген Шабаєв дав інтерв’ю

23 січня голова Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо на тлі конституційної й економічної кризи оголосив себе тимчасовим президентом країни.

Гуайдо заявив, що Ніколас Мадуро, який у травні 2018 року оголосив про свою перемогу на президентських виборах у Венесуелі і 10 січня розпочав свій другий термін, не здатний виконувати обов’язки глави держави, і пообіцяв провести в країні дострокові вибори.

Гуайдо підтримали США, Канада, Ізраїль, майже всі країни Латинської Америки, Європарламент та 10 країн Європейського союзу. В українському МЗС заявили, що Київ визнає Хуана Гуайдо головою єдиного демократично обраного органу влади Венесуели – Національної асамблеї (парламенту), а також лідером демократичної опозиції.

Мадуро підтримують Росія, Китай, Іран, Мексика, Куба, Туреччина і Сальвадор.

Внаслідок масових протестів, що відбуваються в країні, за минулий тиждень загинули щонайменше 35 людей.

Мадуро, який прийшов до влади 2013 року, після смерті його попередника Уго Чавеса, критикували за порушення прав людини і його підхід до економіки країни.

У 2018 році економічне становище Венесуели продовжувало погіршуватися: показник інфляції в країні перевищив позначку одного мільйона відсотків за рік. У більшості міст спостерігається нестача товарів повсякденного користування, мільйони людей виїхали з країни в пошуках роботи.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG