Доступність посилання

ТОП новини

Переможця конкурсу на побудову меморіального центру «Бабин Яр» оголосять восени – міжнародне журі


Міжнародний архітектурний конкурс оголосили 19 грудня 2018 року

Міжнародне журі відтермінувало рішення про визначення переможця конкурсу на побудову Меморіального центру «Бабин Яр» на осінь цього року. Таке рішення члени журі ухвалили 29 липня після ознайомлення з п’ятьма проєктами-фіналістами.

Бенджамін Хосбах, директор німецької компанії-організатора конкурсу, пояснив перенесення необхідністю «відшукати найкраще поєднання сильної концепції з органічною інтеграцією проекту у простір Бабиного Яру». До того ж, за його словами, не всі члени міжнародного журі змогли у ці дні прибути до Києва.

Серед тих, хто оцінює роботи архітекторів у складі міжнародного журі – відомі архітектори з України, США, країн Євросоюзу, повідомила виконавча директорка міжнародного центру Голокосту «Бабин Яр» Яна Барінова.

«Ми прагнемо, щоб проєкт-фіналіст відповідав рівню знакової будівлі світового масштабу, про що було заявлено на початку конкурсу. Тому нам потрібен додатковий час, щоб ухвалити правильне рішення», – наголосила Барінова.

За її словами, меморіал виконуватиме «просвітницьку функцію», буде базуватися «на повазі до історичної пам’яті, знанні невикривленої історії та вивченні її уроків». У розмові з Радіо Свобода Барінова зазначила, що майбутній меморіальний комплекс не буде звичайним «пам’ятником на знак пошани загиблих».

Читайте також: Створення Меморіалу в Бабиному Яру – справа державна – експерти

Міжнародний архітектурний конкурс оголосили 19 грудня 2018 року. 1 лютого цього року журі обрало до участі у конкурсі десять архітектурних проєктів зі 160, що зголосились після оголошення конкурсу. Перший етап конкурсу завершився 4 травня. За його результатами члени журі обрали п’ять найкращих проєктів із 10 представлених командами архітекторів і ландшафтних дизайнерів.

Свою концепцію меморіалізації Бабиного Яру 9 лютого представили науковці, працівники музейної сфери й експерти Міністерства культури України. Вони запропонували створити цілісний комплекс, який включатиме меморіальний парк «Бабин Яр – Дорогожицький некрополь», Український музей Голокосту та музей Бабиного Яру. Також науковці запропонували, щоб до комплексу увійшли «пам’ятники і пам’ятні місця, пов’язані з трагедією Бабиного Яру», котрі опиняються поза межами майбутнього парку.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG