Доступність посилання

ТОП новини

Росія скоювала воєнні злочини в Україні – звіт ОБСЄ


Зруйнований внаслідок російських атак будинок в Бородянці на Київщині
Зруйнований внаслідок російських атак будинок в Бородянці на Київщині

Російські військові вчинили військові злочини, атакуючи цивільних. Про це йдеться у звіті Організації з безпек і співробітництва в Європі, в якому досліджувалися події в Україні від 24 лютого до 22 березня.

У звіті, серед іншого, йдеться про те, як російські війська використовували емблему Червоного Хреста, білі прапори, українські прапори, цивільний одяг і навіть символіку ОБСЄ для полегшення своїх воєнних операцій.

Також наводяться докази, які свідчать про те, що російські сили задіяли «систематичну схему» пошкодження українських медичних закладів.

«Навмисне спрямування нападів на лікарні та місця збору хворих і поранених є військовим злочином, якщо вони не є військовими цілями», – йдеться у звіті.

«Звіт Московського механізму документує каталог жорстокості, вчиненої російськими силами в Україні. Він включає докази прямого нападу на цивільне населення, напади на медичні установи, зґвалтування, страти, пограбування та примусової депортації цивільних осіб до Росії», – написав у своєму твітері голова місії Сполучених Штатів при ОБСЄ Майкл Карпентер.

3 березня 2022 року після консультацій з Україною 45 держав-учасниць ОБСЄ задіяли Московський механізм, щоб «розглянути правозахисні та гуманітарні наслідки вторгнення Російської Федерації та актів війни, підтриманих Білоруссю, для народу України в межах міжнародно визнаних кордонів і територіальних вод України».

Росія раніше заперечувала причетність до масових вбивств мирних жителів, називаючи фотосвідчення «постановкою». Навіть попри те, що факти вбивств цивільних у період російської окупації були підтверджені супутниковими знімками.

За даними звіту ОБСЄ, певні порушення міжнародного гуманітарного права були і з боку України, зокрема у ставленні до російських військовополонених, яких на початку повномасштабної війни оцінювали як злочинців, а не як комбатантів. Натомість уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова 11 квітня запевнила Радіо Свобода, що з військовополоненими РФ поводяться відповідно до Женевської конвенції.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.
XS
SM
MD
LG