Доступність посилання

ТОП новини

Формування антикорупційного суду завершиться в лютому – Порошенко


Президент України Петро Порошенко (посередині) на засіданні Національної інвестиційної ради України в рамках щорічних зборів Всесвітнього економічного форуму в швейцарському Давосі, 23 січня 2019 року
Президент України Петро Порошенко (посередині) на засіданні Національної інвестиційної ради України в рамках щорічних зборів Всесвітнього економічного форуму в швейцарському Давосі, 23 січня 2019 року

Створення Вищого антикорупційного суду буде завершене в лютому 2019 року, заявив президент України Петро Порошенко.

Про це він сказав 23 січня, виступаючи на засіданні Національної інвестиційної ради в рамках щорічних зборів Всесвітнього економічного форуму в швейцарському Давосі.

«Я пишаюся тим, що ми розвиваємо Україну, виконуємо свої обіцянки і інвестуємо. Ми не зупинимо реформи, хочу вас запевнити. Триватиме боротьба проти корупції. В лютому завершиться розбудова антикорупційного суду», – стверджує він.

Порошенко нагадав про інші складові антикорупційної системи – Національне антикорупційне бюро і Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, – а також заявив, що 2600 корупційних злочинів вже розслідувані і «вже отримали оцінку суду».

Наразі триває відбір суддів до антикорупційного суду. До 26 січня члени Громадської ради міжнародних експертів мають перевірити кандидатів і ветувати тих із них, які викликають сумніви. За даними організації Transparency International, станом на 22 січня 23 кандидатури вже заблоковані.

Читайте також: 47 кандидатів можуть «вилетіти» з конкурсу до Антикорупційного суду – Transparency International​

Верховна Рада України ухвалила в цілому закон про Вищий антикорупційний суд 7 червня 2018 року.

21 червня Верховна Рада схвалила президентський законопроект про запуск Вищого антикорупційного суду.

Ухвалення закону про антикорупційний суд домагалися від України її західні партнери, воно було однією з умов продовження співпраці Києва з Міжнародним валютним фондом.

Створення спеціалізованого антикорупційного суду передбачив закон про судоустрій і статус суддів, ухвалений 2016 року.

XS
SM
MD
LG