Доступність посилання

ТОП новини

Президент Чехії не братиме участі у святкуванні 30-ліття Оксамитової революції


Мілош Земан

Акції до 30-ліття демократичної Оксамитової революції 1989 року у Чехії відбудуться без участі президента. Про це сьогодні в розмові з кореспондентом видання Blesk.cz зазначив сам Мілош Земан. За його словами, він відзначатиме свято вдома.

«Це були гарні дні, я з радістю про них згадую, й можливо, саме тому не піду вшановувати прилюдно, тому що там точно знову з’явиться ця, з мого погляду, фашистська ударна група Kaputin (чеська громадська організація, відома українцям, зокрема, акціями на підтримку в’язнів Кремля та проти дій Росії у Сирії – ред.), яка кидатиме квіти до смітника», – заявив чеський президент.

Минулого року активісти групи Kaputin викинули до смітника квіти, які від імені прем’єра Андрея Бабіша, якого вони вважають проросійським політиком, були покладені до пам’ятної таблиці, встановленої в Празі на честь подій Оксамитової революції 1989 року.

Читайте також: 30 років падінню комунізму в Європі. Як це було

17 листопада в Празі та інших містах Чехії відзначатимуть 30-ліття демократичної Оксамитової революції 1989 року. У багатій програмі заходів – хода Прагою, демонстрації, виставки, концерти, зустрічі з учасниками подій.

Президент Чехії Мілош Земан відомий своєю прихильністю до позиції Кремля і особисто президента Росії Володимира Путіна. Він не раз виступав із зовнішньополітичними заявами стосовно Росії і України, які суперечать зовнішній політиці Чехії і на які він не мав повноважень – у Чехії, відповідно до Конституції країни, зовнішня політика є виключною прерогативою уряду.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG