Доступність посилання

ТОП новини

За час дії перемир’я на Донбасі загинули 45 військових, 163 поранені – делегація в ТКГ


«Незважаючи на численні порушення з російського боку, результати дії режиму припинення вогню очевидні: в два рази менше смертей українських військовослужбовців, втричі менше поранених», – заявили у делегації
«Незважаючи на численні порушення з російського боку, результати дії режиму припинення вогню очевидні: в два рази менше смертей українських військовослужбовців, втричі менше поранених», – заявили у делегації

За час режиму припинення вогню, що вступив у дію рік тому 27 липня, на Донбасі зафіксували 1995 обстрілів, загинули 45 військових, 163 – поранені, повідомляє українська делегація в Тристоронній контактній групі.

«Незважаючи на численні порушення з російського боку, результати дії режиму припинення вогню очевидні: в два рази менше смертей українських військовослужбовців, втричі менше поранених, майже втричі менше обстрілів, у порівнянні з періодом з липня 2019 до липня 2020 років», – йдеться в повідомленні.

За даними делегації, з 27 липня 2019 року до 26 липня 2020 року збройні формування Росії 4257 разів здійснювали обстріли, 88 українських військовослужбовців загинули, 494 – зазнали поранень.

«ЗСУ з честю виконують завдання президента, обумовлені міжнародною ситуацією довкола України, забезпечуючи українській дипломатії відповідні умови для боротьби за українські національні інтереси. Дотримуватися режиму припинення вогню в ході збройного конфлікту – найбільш складний різновид військових дій. Україна залишається вірною своїм зобов’язанням щодо політико-дипломатичного шляху врегулювання збройного конфлікту на сході України», – йдеться в заяві.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню», яка формально чинна й далі, попри численні порушення її російськими гібридними силами. Ці сили порушують її, як і всі попередні такі домовленості, практично щодня, внаслідок чого українські військові час від часу – і останнім часом дедалі частіше – зазнають поранень чи й гинуть.

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.

XS
SM
MD
LG