Доступність посилання

ТОП новини

Росія: суд запропонував повернути прокурору справу режисера Серебренникова


Художній керівник «Гоголь-Центру» і режисер Кирило Серебренніков (зліва) і колишній генеральний продюсер проекту «Сьома студія» Олексій Малобродський у залі суду в Москві, 11 вересня 2019 року
Художній керівник «Гоголь-Центру» і режисер Кирило Серебренніков (зліва) і колишній генеральний продюсер проекту «Сьома студія» Олексій Малобродський у залі суду в Москві, 11 вересня 2019 року

Міщанський суд столиці Росії Москви 11 вересня запропонував повернути в прокуратуру справу режисера Кирила Серебренникова.

Суддя заявила, що в обвинувальному висновку у справі «Сьомої студії», в якій, крім Серебренникова, проходять ще кілька людей, є помилки.

Пропозицію підтримала сторона захисту.

«Найбільш правильно і для процесу, і для правосуддя – відмовитися прокурору від звинувачення на даній стадії», – сказала адвокат Кирила Серебренникова.

«Сторона звинувачення здивована», – сказав, зі свого боку, прокурор Олег Лавров.

У справі «Сьомої студії» обвинуваченими проходять художній керівник «Гоголь-Центру» і режисер Кирило Серебренніков, колишній генеральний продюсер проекту «Сьома студія» Олексій Малобродський, генеральний директор «Сьомої студії» Юрій Ітін і колишня керівниця департаменту державної підтримки мистецтва і народної творчості Мінкультури Росії Софія Апфельбаум.

Їх звинуватили в шахрайстві в особливо великому розмірі. Слідство заявляє, що Серебренников, Малобродський, Апфельбаум і Ітін брали участь у розкраданні 133 мільйонів рублів, отриманих із бюджету на проекти «Платформа» і «Сьома студія» в 2011-2014 роках.

Фігуранти справи відмовилися визнавати провину в розкраданні бюджетних коштів і наголошували, що навпаки вкладали в проекти в тому числі власні гроші.

Водночас бухгалтер «Сьомої студії» Ніна Масляєва в СІЗО дала свідчення про розкрадання державних коштів у театрі, де працювала, і про те, що викрадені гроші вона нібито передавала керівникам студії. Після цих показань її випустили з СІЗО під домашній арешт.

Режисер Серебренников провів у СІЗО кілька днів і був звільнений під домашній арешт у серпні 2017 року після гучного судового процесу і масових акцій протесту в Москві, а 8 квітня 2019 року його звільнили під підписку про невиїзд.

XS
SM
MD
LG