Доступність посилання

ТОП новини

Українські лідери мають знайти шлях – представник США про обмін із Росією


Заступник помічника державного секретаря США Джордж Кент

Заступник помічника державного секретаря США Джордж Кент заявив 6 вересня, що українські лідери мають знайти шлях повернути ув’язнених, хоч іноді це означає важкі компроміси. Про це повідомляє Голос Америки.

«Думаю, що дуже важко, як у цьому вже переконалися українські лідери, вести переговори з росіянами. Україна перебуває у війні з росіянами на території України. В результаті російської агресії 13 тисяч українських громадян були вбиті, більше 100 українських та кримськотатарських політичних в’язнів утримуються Росією», – сказав він.

Кент зазначив, що США залишаються відданими українській владі, яка намагається принести мир на Донбас і вдається до всіх необхідних кроків, щоб українці, які несправедливо утримуються в РФ, повернулися додому.

Адвокат кількох громадян Росії Валентин Рибін 6 вересня заявив, що президент України Володимир Зеленський уже підписав рішення про помилування російських громадян для здійснення обміну на утримуваних у Росії українських громадян, а сам обмін можливий 7 вересня.

Великий обмін утримуваними особами між Україною та Росією, про високу ймовірність якого повідомляли засоби інформації, наприкінці серпня не відбувся. 30 серпня джерела Радіо Свобода в українських правоохоронних органах повідомили, що цей обмін відкладається до наступного тижня.

Останніми тижнями засоби інформації повідомляли, що Росія і Україна домовилися про обмін «33 на 33» (Росія зараховує до цієї формули і захоплених у Чорному морі українських моряків, яких має звільнити за рішенням Міжнародного трибуналу з морського права). 23 серпня президент України Володимир Зеленський заявив, що сподівається на «перші результати» переговорів щодо обміну утримуваних осіб між Україною та Росією найближчим часом.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG