Доступність посилання

ТОП новини

Трамп хоче скасувати надання громадянства США за народженням


Трамп хоче змінити правила надання громадянства США
Трамп хоче змінити правила надання громадянства США

Президент США Дональд Трамп хоче скасувати порядок надання американського громадянства «за правом ґрунту». Про це він заявив у інтерв’ю на одному з американських каналів.

«Це безглуздо, що ми єдина країна в світі, де людина може приїхати на територію держави, народити дитину, і ця дитина стає громадянином на 85 років з усіма привілеями. Це смішно, і цьому треба покласти край», – вважає Трамп.

Про надання громадянства за правом народження ідеться у чотирнадцятій поправці до Конституції США, яка була прийнята у 1868 році. Правило поширюється на дітей негромадян США, які народжуються на території країни.

Трамп вважає, що відмінити цю поправку можна указом президента спільно з рішенням Конгресу.

Читайте також: До кордону США рухається караван з більш ніж 7000 мігрантів

Громадянство "за правом ґрунту", тобто за народженням, надається в багатьох країнах світу, наприклад, Канаді, Аргентині, Чилі, Перу, Панамі, Уругваї, Гватемалі та інших.

Державний секретар Майк Помпео у вересні заявив, що адміністрація Трампа пропонує скоротити до 30 тисяч число біженців, яких наступного року приймуть США. Цього року було встановлено ліміт у 40 тисяч біженців.

Адміністрація Трампа послідовно виступає проти прийому біженців й інших іммігрантів, через що кількість біженців, яких прийняли в США, опустилася до найнижчого рівня за десятиліття. Нові обмеження почали діяти з 1 жовтня.

Для порівняння, адміністрація попередника Трампа, Барака Обами, в останній рік його перебування на посаді дозволила в’їхати в країну 85 тисячам біженців.

XS
SM
MD
LG