Доступність посилання

ТОП новини

Масштабна кампанія з вакцинації школярів на Львівщині стартує 18 лютого – ОДА


Від сьогодні і до 15 лютого в області проводитимуть тренінги для медичних працівників, які будуть задіяні в проведенні цих заходів, додали в ОДА
Від сьогодні і до 15 лютого в області проводитимуть тренінги для медичних працівників, які будуть задіяні в проведенні цих заходів, додали в ОДА

З 18 лютого на Львівщині стартує масштабна кампанія з вакцинації, яку проводитимуть у кабінетах щеплень поліклінік за інформованою згодою батьків, повідомляє Львівська обласна державна адміністрація.

За повідомленням, в області є 108 шкіл, де рівень охоплення вакцинацією проти кору нижче за 90%, а також 79 таких шкіл у Львові.

«Згідно з верифікацією в області є близько 38 тисяч дітей, яких потрібно дощепити проти кору або ж провести вакцинацію… Відтак з 18 лютого розпочнуться додаткові заходи з вакцинації у закладах охорони здоров’я. Ці заходи будуть проводитись виключно за інформованою згодою батьків, також у їхній присутності за бажанням і після огляду дитини медиком», – цитує сайт ОДА в.о. керівника відділу материнства і дитинства департаменту охорони здоров’я Любомиру Кутневич.

Від сьогодні і до 15 лютого в області проводитимуть тренінги для медичних працівників, які будуть задіяні в проведенні цих заходів, додали в ОДА.

Як зазначила представник Центру громадського здоров’я Олена Левицька з початку 2019 року в Львівській області зареєстрували 3073 випадки захворюваності на кір (з них 2034 – випадки, зафіксовані серед дітей).

Читайте також: Вісім людей померли від кору з початку року – МОЗ

У січні в МОЗ заявляли, що у Львівській області починають «спецоперацію» проти кору, бо в цьому регіоні найбільша кількість зареєстрованих випадків захворювання на кір і один із найменших рівнів охоплення щепленнями.

Кір – надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі й на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 9 з 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

Кір у Європі: чи обов’язкова вакцинація в країнах ЄС (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до тяжких ускладнень – пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку – енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

XS
SM
MD
LG