Доступність посилання

ТОП новини

Баканов пропонує РНБО продовжити заборону «Вконтакте» та «Однокласників»


«Вконтакте» заборонили у 2017 році

Голова Служби безпеки України Іван Баканов пропонує Раді національної безпеки та оборони продовжити заборону російських сайтів та сервісів.

Як заявляють в СБУ, Баканов хоче продовжити санкції не лише проти сайтів «Вконтакте» та «Одноклассники», але й проти «Яндекс», «Mail.ru», «Доктор Веб», «Касперский», «1С» і «Парус».

«Сьогодні ми не просто захищаємо українських громадян від фейків та інформаційних вкидів з російських соцмереж, але й дбаємо про кібербезпеку для представників бізнесу, державних та освітніх установ тощо. Адже будь-який російський поштовий сервіс чи антивірус можуть використовувати на шкоду Україні. Тому треба мінімізувати ризики», – пояснив Баканов.

Він також пропонує створити та забезпечити функціонування в Україні Єдиного реєстру програмного забезпечення, дозволеного для використання у державних інформаційно-телекомунікаційних системах. На думку кіберфахівців СБУ, це дасть можливість обмежити закупівлю та використання забороненого програмного забезпечення та створить сприятливі умови для розвитку вітчизняної ІТ-сфери.

У травні 2017 року п’ятий президент України Петро Порошенко заборонив на три роки соціальні мережі «Вконтакте» та «Одноклассники», сайти Mail.Ru Group, сервіси «Яндекс» та низку інших ресурсів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG