Доступність посилання

ТОП новини

Президент відхилив законопроєкт з «тютюновою правкою», яку просував «слуга народу» Холодов


Андрій Холодов
Андрій Холодов

Президент України Володимир Зеленський повернув без підпису законопроєкт №1049, який зокрема передбачав обмеження цін на продаж тютюнових виробів компаніям з ліцензією та оптову торгівлю. Відповідну правку пропонував народний депутат Андрій Холодов, про що повідомляли журналісти проєкту Радіо Свобода та Суспільного мовника «Схеми». Відповідне повідомлення з’явилося на сайті Верховної Ради 19 лютого.

«Повернуто з пропозиціями президента», – зазначено в хронології розгляду документу. Проте самого тексту пропозицій президента на сторінці наразі немає.

Читайте також: «Слуга родинного бізнесу». Як однопартійці, фіскали та НАБУ відреагували на розслідування про депутата Холодова​

Верховна рада ухвалила законопроєкт №1049 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в другому читанні 4 жовтня 2019 року.

В готовому варіанті документу опинилася правка №8, яка передбачала, що виробники та імпортери цигарок мають продавати свою продукцію компаніям із ліцензією на оптову торгівлю тютюновими виробами за ціною, не більшою ніж 80% від роздрібної вартості, встановленої виробником.

Також самі оптові постачальники повинні продавати цигарки компаніям із ліцензією на роздрібну торгівлю тютюновими виробами за ціною не вищою від 87% від роздрібної, встановленої виробником. Автором цієї правки є народний депутат від «Слуги народу» Андрій Холодов.

Читайте також: Ціни на цигарки зростуть, а прибутки виробників зменшаться: чому тютюнові компанії можуть закрити виробництва в Україні?​

У листопаді 2019 року журналісти проєкту Радіо Свобода та Суспільного мовника «Схеми» встановили, що родина Холодова має стосунок до повного циклу дистрибуції цигарок – від гуртової закупівлі у виробників (через фірму «Сіті Трейдінг Компані») до розповсюдження цих партій в кіоски (власник кіосків – «Київ Маркет Солюшн») і роздрібного продажу в цих кіосках через дві фірми («Віктрум» та «Інтертабако»)».

Сам Холодов публічно заперечував, що має якісь інтереси у торгівлі цигарками.

Після оприлюднення розслідування Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження проти Холодова. Національне агентство з питань запобігання корупції заявило, що перевірить, чи не діяв парламентар в умовах конфлікту інтересів.

XS
SM
MD
LG