Доступність посилання

ТОП новини

Бундестаг Німеччини ратифікував Угоду про асоціацію України та ЄС


Ілюстраційне фото

Бундестаг Німеччини ратифікував Угоду про асоціацію України та Євросоюзу. Про це у своєму twitter повідомив надзвичайний і повноважний посол України у ФРН Андрій Мельник.

У січні Бундестаг ухвалив Угоду про асоціацію України та Євросоюзу у першому читанні. Ще раніше цю угоду ратифікував і Бундесрат – законодавчий орган, що відіграє роль верхньої палати парламенту Німеччини.

Україна і ЄС підписали Угоду про асоціацію у 2014 році. У повному обсязі вона набуде чинності після ратифікації всіма сторонами, тобто всіма 28 країнам-членами Євросоюзу. Верховна Рада України та Європейський парламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію 16 вересня 2014 року.

На цей час процедуру ратифікації Угоди про асоціацію України і Євросоюзу повністю завершили Румунія, Литва, Латвія, Мальта, Болгарія, Словаччина, Швеція, Естонія, Данія, Польща і Хорватія. Близькі до завершення ці процедури в Угорщині й Ірландії.

Угода формально набуде чинності після того, як ратифікаційні процедури завершать усі країни, що може протривати й кілька років. В Україні сподіваються, що цей процес може закінчитися вже цього року.

Наразі з 1 листопада 2014 року, ще до завершення ратифікаційного процесу, почалося її тимчасове застосування. При цьому тимчасове застосування частини угоди, що стосується зони вільної торгівлі між Україною і ЄС, відкладене до початку 2016 року – протягом цього часу, однак, із боку Євросоюзу для України односторонньо діятимуть преференції, передбачені угодою.

XS
SM
MD
LG