Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Росії продовжив арешт кримського активіста Олександра Кольченка


Олександр Кольченко

Лефортовський районний суд Москви сьогодні продовжив до 16 травня арешт кримському активісту Олександру Кольченку, обвинуваченому в тероризмі.

Раніше, як повідомили «Ведомости», Кольченко звернувся до Європейського суду з прав людини зі скаргою на примусове присвоєння йому російського громадянства. За словами адвоката Кольченка Світлани Сидоркіної, російський паспорт, виготовлений на ім’я активіста 26 травня 2014 року, виданий незаконно, оскільки він у цей час перебував під арештом.

Документ отримав його батько за заздалегідь підписаним бланком, не маючи довіреності на таку процедуру. У січні цього року суд в Сімферополі відмовив Кольченку в позові до «управління» міграційної служби Росії про визнання за ним права на українське громадянство. На думку суду, заявник не підтвердив факт обов’язкової в таких випадках відмови від російського громадянства.

У своїй скарзі до Страсбурзького суду Кольченко заявляє, що ставши російським громадянином, він позбувся міжнародного правового захисту. Він також заперечує процес надання російського громадянства іншим жителям Криму після його анексії Росією. Кольченко вважає, що відведеного для цього місяця було недостатньо для ухвалення рішення.

Кримський активіст Олександр Кольченко був заарештований 17 травня 2014 року за підозрою в підпалі офісу «Єдиної Росії» в Криму. З того часу він перебуває під вартою в СІЗО «Лефортово» в Москві. Кольченко проходить по спільній справі з українським режисером Олегом Сенцовим, також обвинуваченим у підготовці терактів у Криму.

XS
SM
MD
LG