Доступність посилання

ТОП новини

Від української влади вимагають відреагувати на переслідування журналістів у Криму


Журналістські організації вимагають від української влади офіційної реакції на переслідування працівників ЗМІ в анексованому Росією Криму.

У спільній заяві Незалежної медіа-профспілки і Національної спілки журналістів України йдеться, що реакція від державних органів України тим більше потрібна, «оскільки такі факти вже стали негативною тенденцією, яка свідчить про повномасштабне згортання свободи слова у Криму».

Організації вимагають від президента України і Міністерства закордонних справ відреагувати офіційною нотою протесту на незаконне переслідування журналістів, громадян України у Криму. А прокуратуру Криму – відкрити кримінальні провадження стосовно представників спецслужб, які чинять незаконні дії стосовно журналістів у Криму, і запровадити персональні санкції стосовно них в Україні.

Після анексії Криму ФСБ проводить регулярні обшуки та допити журналістів, активістів, громадських діячів. Правозахисники називають це «боротьбою з інакомисленням» і побоюються, що такі дії російських силовиків залишать світ без об’єктивної інформації з Криму.

9 квітня кримські «силовики» обшукали квартиру колишнього заступника головного редактора видання BlackSeaNews, члена НСЖУ Тетяни Гучакової. Після 10-годинного обшуку її відвезли на нічний допит. Наразі невідомо, в рамках якої кримінальної справи проводився обшук у її квартирі і який процесуальний статус має журналістка, заявили журналістські організації, які звернулися по допомогу в отриманні інформації до Союзу журналістів Росії.

7 квітня на допит до кримського «управління» ФСБ Росії викликали колишнього редактора Центру журналістських розслідувань Анну Шайдурову.

13 березня 2015 року в квартирах батьків кримських журналісток Анни Андрієвської і Наталії Кокоріної співробітники ФСБ проводили обшук в рамках кримінальної справи, порушеної за публікації Центру журналістських розслідувань.

XS
SM
MD
LG