Доступність посилання

ТОП новини

Сирійські правозахисники заявляють про понад 220 тисяч задокументованих жертв


(ілюстраційне фото)

Сирійські правозахисники, що працюють у Лондоні, заявляють, що задокументували вже понад 220 тисяч жертв громадянської війни в Сирії, а загальне число жертв оцінюють у 310 тисяч.

Як стверджує Сирійська обсерваторія прав людини, за час від 18 березня 2011 року, коли був убитий перший антиурядовий демонстрант, до 14 квітня 2015-го вона зібрала документальні підтвердження загибелі в Сирії 220 тисяч 271 людини.

За даними цієї правозахисної групи, майже 105 тисяч серед загиблих становлять цивільні, з них понад 11 тисяч дітей і понад 7 тисяч жінок.

Організація каже, що в її число жертв не входять тисячі людей, які зникли після ув’язнення в урядових в’язницях або після захоплення бійцями різних сторін конфлікту. Крім того, правозахисники наголошують, що всі сторони конфлікту всіляко намагаються применшити свої втрати. Таким чином, кажуть в організації, там оцінюють загальне число загиблих у Сирії приблизно у 310 тисяч.

Підтверджень чи заперечень цих даних із інших джерел немає.

Інші сирійські правозахисні організації наводять власні цифри жертв – деякі з них менші, деякі більші. Організація Об’єднаних Націй у січні нинішнього, 2015 року оцінювала загальне число жертв громадянської війни в Сирії у 220 тисяч. Надійних даних про кількість загиблих у цій війні немає.

XS
SM
MD
LG