Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром» називає звинувачення Євросоюзу необґрунтованими


Ілюстраційне фото

Російська компанія «Газпром» відкидає звинувачення Європейського союзу про зловживання і називає їх необґрунтованими.

«Газпром» у своїй заяві 22 квітня зазначає, що «суворо дотримується всіх норм міжнародного права та національного законодавства» в країнах, де він працює.

Раніше сьогодні у Євросоюзі офіційно звинуватили російську компанію «Газпром» у зловживанні своїм домінуючим становищем у восьми країнах Східної Європи і порушенні антимонопольного законодавства ЄС.

У Єврокомісії зауважили, що «Газпром» має 12 тижнів, щоб дати відповідь на заяву.

Від вересня 2012 року Єврокомісія веде розслідування за трьома можливими випадками порушення «Газпромом» правил ЄС, які стосуються ринків Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини та Болгарії.

Євросоюз підозрював російський газовий холдинг в обмеженні вільних поставок до країн співдружності шляхом розподілу ринків газу, перешкоджання диверсифікації поставок та встановлення несправедливих цін. Нечесною в Європейській комісії також вважають прив’язку до цін на нафту в довгострокових контрактах.

Як повідомила єврокомісар з конкуренції Марґрете Вестаґер, згідно з правилами ЄС «Газпромові» може загрожувати штраф у розмірі до 10% від його річного прибутку в країнах Євросоюзу.

XS
SM
MD
LG