Доступність посилання

ТОП новини
25 Червень 2018, Київ 09:22

Очільник МВС Арсен Аваков звільнив свого заступника, начальника головного слідчого управління МВС Віталія Сакала, який подав заяву про звільнення за власним бажанням. Про це міністр повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Сакал написав рапорт після тижня скандалів, пов’язаних з його люстрацією.

Сакал мав бути люстрований автоматично, згідно з нормою закону «Про очищення влади», яка не дозволяє обіймати керівні посади в міністерствах та інших державних органах людям, які працювали за колишнього президента Віктора Януковича.

Подавши рапорт про відставку за власним бажанням, Сакал не потрапив під дію закону, отже, він і надалі зможе обіймати керівні посади в держорганах, а не буде відсторонений від них на 10 років, як того вимагає закон про люстрацію.

Раніше Аваков не коментував можливу відставку Сакала, лише рекомендував звертатися з цим питанням до суду, повідомляли журналісти програми «Схеми» – проекту Радіо Свобода на Першому національному телеканалі. Сьогодні ж мало відбутися перше засідання суду з цього приводу, але за згодою сторін його перенесли на 19 травня.

До серпня 2011 року Сакал був заступником начальника головного управління МВС в Київській області, його звільнення вимагали активісти руху люстрації.

Зокрема, громадська рада з люстрації при Мін’юсті просила суд зобов’язати Кабмін звільнити заступників міністра внутрішніх справ Віталія Сакала, а також Василя Паскала. На думку активістів, посадовців мають звільнити в порядку люстрації, оскільки вони обіймали керівні посади в період президентства Віктора Януковича.

21 квітня слідчий підрозділ МВС провів низку обшуків у люстраторів Мін’юсту, зокрема у квартирі начальника департаменту з люстрації Міністерства юстиції Тетяни Козаченко.

Журналіст Дмитро Гнап припускав, що в обшуках у Козаченко може бути зацікавленим Сакал. За словами Гнапа, на даний час окружний адмінсуд розглядає позов голови департаменту з питань люстрації Тетяни Козаченко проти начальника Головного слідчого управління МВС Віталія Сакала щодо його звільнення, тому він, імовірно, є зацікавленою особою у тиску на Козаченко. На ці припущення журналіста тоді в МВС не відреагували.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG