Доступність посилання

ТОП новини

Україна долучається до закликів Європарламенту звільнити Савченко – МЗС


Надія Савченко

України долучається до закликів, які містяться у резолюціє Європарламенту щодо звільнення українського штурмана Надії Савченко. Про це йдеться у заяві українського МЗС.

«Важливим елементом резолюції стало підтвердження Європарламентом того, що справи Надії Савченко та інших громадян України, що незаконно утримуються на території Росії, безпосередньо підпадають під дію пункту 6 комплексу заходів з виконання Мінських угод стосовно звільнення заручників та осіб, що незаконно утримуються, за принципом «всіх-на-всіх» У цьому зв’язку Європарламент закликав Російську Федерацію до негайного і безумовного звільнення Надії Савченко та інших українців», – йдеться у заяві МЗС України, опублікованій у четвер, 30 квітня.

«Ми вдячні за ці чіткі сигнали. МЗС України долучається до закликів, які пролунали у резолюції Європарламенту, та сподівається, що російська сторона розпочне нарешті вживати кроки з метою імплементації взятих на себе у мінську зобов’язань», – наголосили в українському зовнішньополітичному відомстві.

Раніше у четвер Європарламент ухвалив резолюцію із закликом до Росії звільнити народного депутата, члена делегації України в ПАРЄ Надію Савченко. У Європарламенті зазначають, що у Росії немає законних підстав чи юрисдикції для утримання Савченко. Депутат Європарламенту наголошують, що особам, які відповідальні за незаконне утримання Савченко, загрожують міжнародні санкції чи суд.

У відповідь на резолюцію у Кремлі заявили, що не мінятимуть своєї позиції щодо Надії Савченко.

У грудні минулого року Савченко оголосила голодування на знак протесту проти затримання. 5 березня адвокати Савченко повідомили, що вона вирішила частково припинити голодування, яке тримала понад 80 днів. 16 березня вона поновила голодування. 3 квітня представники Ради з прав людини при президентові Росії повідомили, що Савченко потрохи приймає їжу.

У Росії Надію Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів на Донбасі, а також у незаконному перетині кордону Російської Федерації.

XS
SM
MD
LG