Доступність посилання

ТОП новини

Американські військові візьмуть участь у святкуванні Дня перемоги у Мінську


©Shutterstock

Американські військовослужбовці візьмуть участь у святкуванні Дня перемоги у білоруському Мінську, повідомляють у Міноборони Білорусі.

«6 травня до Білорусі планується прибуття оркестру військово-повітряних сил США в Європі, близько 40 осіб. Американські військовослужбовці 7 травня візьмуть участь у концерті у Брестській фортеці, а 9 травня – у військовому параді в Мінську», – повідомив у вівторок, 5 травня речник головного управління ідеологічної роботи Міноборони Білорусі Володимир Макаров, якого цитує білоруська агенція БЕЛТА.

Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко повідомив, що поїде до Москви для участі у відзначенні 70-ї річниці завершення Другої світової війни у Європі 7 та 8 травня, але не братиме участі у параді до Дня перемоги, який має відбутися там 9 травня. 9 травня він буде на параді у Мінську.

Традиційно Білорусь була близьким союзником Росії, але упродовж останнього часу білоруський президент Олександр Лукашенко критикував політику Москви щодо України.

Разом з тим Лукашенко критикував і політиків, які відмовилися їхати до Москви через ситуацію в Україні, зазначивши, що така позиція є неправильною.

Запрошення відзначити День перемоги – 9 травня – у Москві прийняли два президенти країн-членів Європейського союзу – Чехії Мілош Земан і Кіпру Нікос Анастасіадіс. 6 квітня президент Сербії Томіслав Ніколич вирішив, що сербські військові візьмуть участь у параді на честь 70-річчя закінчення Другої світової війни в Москві.

Керівники Великої Британії, Польщі, Естонії, Литви, Латвії, Франції, Німеччини, США до Москви 9 травня не приїдуть.

XS
SM
MD
LG