Доступність посилання

ТОП новини

Косово засуджує участь своїх громадян у сутичках у Македонії


У Куманові після сутичок, фото 11 травня 2015 року

Керівники Косова засудили будь-яку участь своїх громадян у сутичках, що сталися на вихідні в сусідній Македонії.

Президент Косова Атіфете Ях’яґа і прем’єр-міністр Іса Мустафа оприлюднили в понеділок, 11 травня, спільну заяву з засудженням таких дій.

Цього дня в Македонії другий день тривала жалоба за вісьмома працівниками поліції, які загинули в сутичках, що спалахнули в ніч на суботу, 9 травня і протривали всі вихідні.

За повідомленнями, також були вбиті 14 із нападників. Проти ще близько 30 бойовиків, які здалися, висунули звинувачення, пов’язані з тероризмом.

Прем’єр-міністр Македонії Никола Ґруєвський назвав імена п’яти, за його словами, ватажків нападників – усі вони громадяни Косова.

А президент країни Джорґе Іванов заявив, що нападники були «екстремістами і кримінальниками з чудовою військовою підготовкою».

За повідомленнями македонських засобів інформації, дехто з них мав на собі прикметні знаки збройного угруповання македонських албанців «Національно-визвольна армія», яке воювало проти влади Македонії під час війни 2001 року і після її закінчення було офіційно розпущене.

Албанці за національністю складають, за різними даними, приблизно від чверті (дані останнього перепису 2002 року) до третини (за твердженнями самих албанців) населення Македонії, головно в регіонах, що межують із Косовом.

XS
SM
MD
LG