Доступність посилання

ТОП новини

Іспанія ратифікувала Угоду про асоціацію між Україною та ЄС


Ілюстраційне фото

Іспанія завершила процедуру ратифікації Угоду про асоціацію між Україною та Європейським союзом, повідомляється на сайті посольства України в цій країні. Про це йдеться у заяві зовнішньополітичного відомства Іспанії від 19 травня. Того дня документи про здійснену раніше в парламенті Іспанії ратифікацію з підписом короля були передані до Ради ЄС.

«Ратифікація є підтвердженням Іспанією своїх стійких зобов’язань відносно України. Угода про асоціацію є головним елементом у розвитку відносин між Україною та Європейським союзом і передбачає амбітний порядок денний реформ для взаємної вигоди європейського та українського суспільства. Угода також передбачає створення поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі», – мовиться в заяві.

Україна і ЄС підписали Угоду про асоціацію у 2014 році. У повному обсязі вона набуде чинності після ратифікації всіма сторонами, тобто всіма 28 країнам-членами Євросоюзу.

Серед членів ЄС процедуру ратифікації угоди повністю завершили, таким чином, уже 18 держав.

Верховна Рада України та Європейський парламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію 16 вересня 2014 року. Політична частина Угоди про асоціацію України і ЄС уже діє в режимі тимчасового застосування, ще до завершення ратифікації, з початку цього року, економічна запрацює з початку 2016 року.

XS
SM
MD
LG