Доступність посилання

ТОП новини
18 травня 2021, Київ 02:27

Росія закликає якнайшвидше допустити консула до затриманих в Україні двох росіян – МЗС Росії


Будівля МЗС Росії

Росія закликає українську владу якнайшвидше забезпечити доступ представника посольства Росії в Києві до затриманих на Донбасі спецназівців Олександра Александрова і Євгена Єрофеєва, повідомляє прес-служба МЗС Росії.

«З першого дня їх затримання посольство Росії в Україні домагається зустрічі з ними російського консула. Проте до цього часу ця проблема не вирішена. Було констатовано, що українська влада політизує дану тему, некоректно використовуючи з цією метою засоби масової інформації», – йдеться у повідомленні.

Громадян Росії Олександра Александрова та Євгена Єрофеєва затримали після бою з українськими військовими у Луганській області 16 травня. У СБУ повідомили, що вони є військовослужбовцями спецназу Головного розвідувального управління Росії, їх офіційно підозрюють у терористичній діяльності.

Міністерство оборони Росії через добу, 18 травня, підтвердило факт затримання в Україні російських громадян Александрова і Єрофеєва, однак заперечило, що вони є чинними російськими військовослужбовцями.

У Кремлі, коментуючи інформацію про затримання в Україні, вкотре заявили, що російських військових на Донбасі немає.

Представники міжнародних організацій, зокрема спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, зустрілися з затриманими російськими військовими у Києві. В ОБСЄ зазначили, що під час зустрічі затримані визнали, що вони є кадровими військовими Російської Федерації.

У СБУ повідомили, що станом на 22 травня Росія не просила про зустріч її консульських працівників із затриманими російськими військовослужбовцями.

Дивитись коментарі (4)

XS
SM
MD
LG