Доступність посилання

ТОП новини

Московський суд залишив заборону ФСБ на в’їзд до Криму раднику голови Меджлісу


У Московському міському суді відбулося слухання за позовом радника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ісмета Юкселя на рішення ФСБ Росії про заборону на в’їзд до Росії і анексованого нею Криму, терміном на 5 років – до 30 червня 2019 року. Про це повідомляє прес-служба Меджлісу.

«Позивачу та його представникам не було представлено жодних обґрунтувань про причини і підстави винесення такого рішення, оскільки за клопотанням ФСБ на справу було накладено гриф секретності. У момент оголошення так званої «секретної частини справи» представником ФСБ, адвокат Ісмета Юкселя був виведений із залу засідання», – мовиться у повідомленні.

У Меджлісі зазначають, що докази захисту щодо того, що порушений принцип єдності сім’ї були відкинуті суддею, який відмовився залучати до справи у якості третьої особи дружину Юкселя.

«Мова взагалі про системну проблему із забороною в’їзду жителів Криму до Росії. Виходить, що рішення ФСБ про заборону в’їзду не підлягає судовій переоцінці. І суспільство не може оцінити обґрунтованість такого рішення. Все засекречено, людина змушена змиритися. Йому кажуть, що йому у Росію не можна, адже він небажаний. Але ж він не проситься до Росії, це суверенітет Росії прийшов до нього. По суті, відбувається депортація нелояльних», – цитує прес-служба Меджлісу адвоката Іларіона Васильєва.

Як повідомляє «Крим.Реалії», Ісмет Юксель жив у Криму зі своєю родиною упродовж 20 років. 10 серпня 2014 року під час в’їзду на територію півострова через прикордонний пункт Армянськ, Юкселю повідомили, що органами ФСБ Росії йому заборонений в’їзд терміном на 5 років, до 30 червня 2019 року.

Юксель подав до суду позовну заяву про оскарження рішення, яке забороняє йому в’їзд. Скарги на дане рішення були подані як у Сімферополі, так і у Москві. У Київському районному суді Сімферополя розглядати скаргу відмовилися. У Міщанському районному суді Москви перше засідання з розгляду позовної заяви Ісмета Юкселя відбулося 22 січня. Тоді представники ФСБ на засідання не з’явилися. Пізніше за клопотанням ФСБ справу передано до Московського міського суду.

Скаргу Ісмета Юкселя проти Росії прийняв Європейський суд з прав людини.

Аналогічні заборони на в’їзд були пред’явлені лідеру кримських татар Мустафі Джемілєву і голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову.

XS
SM
MD
LG