Доступність посилання

ТОП новини

Київська міліція перешкоджала проведенню акції солідарності з Сенцовим


Акція молідарності з Сенцовим і Кольченком, Київ, 1 червня 2015
Акція молідарності з Сенцовим і Кольченком, Київ, 1 червня 2015

Громадські активісти 1 червня зібралися навпроти консульства Російської Федерації у Києві, щоб наклеїти плакат з написом «Свободу Сенцову і Кольченку!», а також портрети заарештованих кримчан.

Як повідомляє «Крим.Реалії», під час того, як активісти наклеювали плакат, охорона російського консульства викликала міліцію. На місце приїхав патруль співробітників МВС. Один з міліціонерів вимагав від учасників пред’явити документи і заявляв, що активісти порушують порядок проведення мирних зібрань. Співробітник МВС та активісти сперечалися близько 10 хвилин, після чого учасники акції, завершивши розклеювання та розійшлися.

«Українських громадян Сенцова і Кольченка, яким висунули абсолютно нереалістичні звинувачення, рік тому етапували до Москви. Ми проводимо цю акцію, щоб нагадати, що ми не збираємося нічого прощати і забувати і докладаємо всіх зусиль, щоб повернути їх додому якомога швидше», – сказав «Крим.Реаліі» учасник акції Федір Устинов.

Учасники протестів проти анексії Криму кінорежисер Олег Сенцов і антифашист Олександр Кольченко були затримані у Криму співробітниками ФСБ Росії у травні 2014 року. З того часу вони перебувають під вартою. Їх звинувачують у підготовці терактів у Сімферополі, Ялті та Севастополі з метою дестабілізації політичної ситуації на півострові. Вони провини не визнають. Крім них у цій справі заарештовані сімферопольці Геннадій Афанасьєв і Олексій Чирній.

Геннадій Афанасьєв і Олексій Чирній погодилися домовитися зі слідством і вже отримали вироки – по 7 років позбавлення волі. За умовами цих домовленостей, вони мають свідчити на суді проти Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

16 квітня слідство висунуло звинувачення в остаточній редакції Олегу Сенцову. Крім уже інкримінованих епізодів, в остаточному обвинуваченні додало ще один – «незаконне зберігання зброї».

XS
SM
MD
LG