Доступність посилання

ТОП новини

У Херсоні відкрилися безкоштовні курси кримськотатарської мови


У Херсоні безкоштовно навчатимуть кримськотатарській мові
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

У Херсоні безкоштовно навчатимуть кримськотатарській мові

У Херсоні вперше в історії міста відкрилися безкоштовні курси кримськотатарської мови. Організаторами є кримськотатарський культурно-спортивний центр «Куреш» та Херсонська обласна бібліотекою імені Олеся Гончара, повідомляє «Крим.Реаліі».

Попри те, що в області понад сорок років живуть кримські татари, у Херсоні таких курсів ніколи не було​, розповів керівник кримськотатарського центру «Куреш» Ібрагім Сулейманов.

«Відкриття таких курсів – життєва необхідність. Зараз наше завдання –зберегти мову і культуру нашого народу, які через російську анексію Криму під загрозою зникнення», – сказав Ібрагім Сулейманов.

Перша група з вивчення кримськотатарської мови була сформована на церемонії відкриття курсів. У складі – люди різного віку та професій. Більшість бажаючих вивчати мову – молоді люди.

«Я хочу досконало знати мову свого народу. Кримськотатарською мовою у нашій родині говорять вдома. Але я відчуваю, що знаю її не так, як хотілося б», – пояснює бажання навчатися на курсах студентка Херсонського медичного коледжу Ельмас Халілова.

20 березня 2014 Верховна Рада визнала кримських татар корінним народом Криму.

Україна гарантувала збереження і розвиток етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності кримськотатарського народу як корінного народу України.

XS
SM
MD
LG