Доступність посилання

ТОП новини

Після року у російській тюрмі українцю пообіцяли зустріч із консулом


Російська правозахисниця Зоя Свєтова

До українця Юрія Солошенка, який перебуває у слідчому ізоляторі ФСБ «Лефортово», 3 червня 2015 пообіцяли допустити українського консулу. Про це ефірі Радіо Свобода повідомила російська правозахисниця Зоя Свєтова.

«До Юрія Солошенка не допускають консула уже більше восьми місяців. І тільки зараз пообіцяли, що 3 червня до нього має прийти консул, тобто вже завтра», – розповіла Зоя Свєтова.

За словами правозахисниці, Юрій Солошенко «абсолютно не винний». На її думку, український громадянин зможе поспілкуватися із консулом лише завдяки нещодавньому затриманню під Щастям двох диверсантів, громадян Росії – Александрова і Єрофєєва.

«Коли до них допустили російського консула, відбулася, як ми кажемо, «отвєтка» і тепер до Юрія Солошенка мають завтра допустити українського консула у Москві Геннадія Брескаленка, який упродовж восьми місяців, а можливо і більше, намагався до нього потрапили, але його не пускали», – зазначила Свєтова.

72-річного українця Юрія Солошенка утримують у московському слідчому ізоляторі «Лефортово». Він є колишнім генеральним директором українського оборонного підприємства «Знамя». Солошенка затримали у серпні минулого року на території Росії. Слідче управління ФСБ звинувачує його у шпигунстві. За даними російських правозахисників, досі Юрій Солошенко не мав можливості зустрітися з українським консулом та отримати незалежного адвоката.

XS
SM
MD
LG