Доступність посилання

ТОП новини

«Марш рівності» не скасовують, організатори розраховують на захист учасників – заява


Організатори «Маршу рівності» заявляють, що не мають наміру скасовувати захід, який запланований на 6 червня, але з боку правоохоронців розраховують на захист учасників маршу.

«Ми почули пораду, але завтра, 6 червня, ми маємо намір реалізувати наше право на свободу мирних зібрань і вираження та провести Марш рівності. Ці свободи гарантовані Конституцією, а їх дотримання є міжнародним зобов'язанням України», – йдеться в заяві організаторів.

Вони також наголошують, що єдиною метою заходу є намір заявити «про те, що права ЛГБТ – це права людини, учасники маршу не планують організовувати провокацій, бійок чи масових заворушень».

«Належний захист для учасників маршу, припинення провокацій, розмежування опонентів та попередження зіткнень є обов'язком держави… Ми розраховуємо на те, що правоохоронні органи та міська влада зроблять все можливе для того, щоб якнайкраще виконати свої обов’язки», – зазначають вони.

Сьогодні під час прес-конференції президент України Петро Порошенко заявив, що не бачить підстав перешкоджати проведенню Маршу рівності у Києві.

Напередодні мер Києва Віталій Кличко закликав політичні сили і громадські організації не створювати чергового протистояння навколо Маршу рівності і закликав організаторів акції утриматися від проведення заходу.

2 червня «Правий сектор» звернувся до міського голови Києва Віталія Кличка з проханням звернутися до суду щодо заборони акції ЛГБТ-спільноти для «уникнення провокацій, конфліктних ситуацій і неприємностей будь-якого характеру».

У рамках форуму ЛГБТ «КиївПрайд2015» заплановано провести у Києві 6 червня Марш рівності. Організатори наголошують, що це мирна маніфестація на підтримку ідеї необхідності дотримання прав людини, незалежно від сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності чи будь-яких інших ознак.

Міжнародний форум ЛГБТ «КиївПрайд2015» проводиться за підтримки українських і європейських активістів. Його започаткували у 2012 році, тоді проведення акції заблокували радикали. У 2013 році Марш рівності вдалося провести, минулого року організатори скасували захід у зв’язку із заявою столичної міліції про неможливість гарантувати безпеку активістам.

XS
SM
MD
LG