Доступність посилання

ТОП новини

Путін готується до найжорсткіших переговорів по Криму і може піти – Чубаров


Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров

Президент Росії Володимир Путін і його оточення готуються до складних переговорів щодо Криму, не виключено, що вони можуть піти з окупованого півострова, заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради Рефат Чубаров.

«Абсолютно впевнений в тому, що і Путін, і його найближче оточення готуються до найжорсткіших переговорів щодо Криму, вони не виключають можливість свого відходу з півострова, але так, щоб це не виглядало для них поразкою. Вони будуть намагатися зберегти обличчя. Крим насичують сучасною зброєю ще й для глобальних міжнародних відносин. Вони цією зброєю будуть загрожувати практично всій південній частині НАТО: Туреччині, Румунії, Болгарії. Я не експерт у сфері озброєнь, але якщо спиратися на ті характеристики, які дають військові експерти, то Росія сьогодні своєю зброєю становить реальну загрозу перерахованим країнам, які тепер змушені посилювати свою обороноздатність», – сказав Рефат Чубаров в інтерв’ю виданню «Апостроф», опублікованому 6 червня.

Наприкінці лютого – на початку березня 2014 року перекинуті з Росії і кримських баз Чорноморського флоту Росії військабез розпізнавальних знаків окупували Кримський півострів.

16 березня 2014 на території Криму і міста Севастополя пройшов так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали те голосування і вважають, що Крим Росія анексувала.

Після цього США і Європейський союз запровадили низку економічних санкцій щодо Росії. Захід продовжує наполягати на тому, що Крим є частиною України.

XS
SM
MD
LG