Доступність посилання

ТОП новини

Президент Киргизстану закликає до єдності на п’яті роковини міжетнічних сутичок


Алмазбек Атамбаєв виступає на роковини трагедії, Бішкек, 10 червня 2015 року
Алмазбек Атамбаєв виступає на роковини трагедії, Бішкек, 10 червня 2015 року

Президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв закликав громадян країни берегти єдність і мир із нагоди п’ятих роковин кривавих сутичок на півдні країни між киргизами й представниками узбецької меншини.

«Киргизькі родини рятували узбеків, узбецькі родини рятували киргизів, і це довело, що найважливіше – не національність, а людяність і гідність», – заявив він.

Президент пообіцяв, що призвідників того насильства рано чи пізно притягнуть до відповідальності. При цьому він згадав колишнього президента Курманбека Бакієва і його союзників.

У червні 2010 року понад 400 людей загинули, тисячі були змушені до втечі з рідних місць у перебігу міжетнічних сутичок у регіоні міст Оша і Джалал-Абада на півдні Киргизстану, де живе значна узбецька меншина; доля десятків людей досі не відома.

Насильство сталося невдовзі після скинення колишнього президента Бакієва внаслідок повстання проти його влади у квітні 2010 року. Нова влада Киргизстану звинуватила його й союзників у провокуванні тих сутичок. Сам Бакієв відтоді живе у вигнанні в Білорусі.

XS
SM
MD
LG