Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 22:26

Президент Киргизстану закликає до єдності на п’яті роковини міжетнічних сутичок


Алмазбек Атамбаєв виступає на роковини трагедії, Бішкек, 10 червня 2015 року

Президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв закликав громадян країни берегти єдність і мир із нагоди п’ятих роковин кривавих сутичок на півдні країни між киргизами й представниками узбецької меншини.

«Киргизькі родини рятували узбеків, узбецькі родини рятували киргизів, і це довело, що найважливіше – не національність, а людяність і гідність», – заявив він.

Президент пообіцяв, що призвідників того насильства рано чи пізно притягнуть до відповідальності. При цьому він згадав колишнього президента Курманбека Бакієва і його союзників.

У червні 2010 року понад 400 людей загинули, тисячі були змушені до втечі з рідних місць у перебігу міжетнічних сутичок у регіоні міст Оша і Джалал-Абада на півдні Киргизстану, де живе значна узбецька меншина; доля десятків людей досі не відома.

Насильство сталося невдовзі після скинення колишнього президента Бакієва внаслідок повстання проти його влади у квітні 2010 року. Нова влада Киргизстану звинуватила його й союзників у провокуванні тих сутичок. Сам Бакієв відтоді живе у вигнанні в Білорусі.

XS
SM
MD
LG