Доступність посилання

ТОП новини

Відпущений сепаратистами російський журналіст: наставили пістолет, дали в око


Кореспондент російської «Нової газети» Павло Канигін
Кореспондент російської «Нової газети» Павло Канигін

Спеціальний кореспондент російської «Нової газети» Павло Канигін, якого затримували сепаратисти зі збройного угруповання «ДНР», визнаного в Україні терористичним, повідомив про знущання, яких він зазнав.

Як сказав він після прибуття на територію Росії, в «міністерстві держбезпеки» сепаратистів, куди його привезли, на нього наставили пістолет, обіцяючи пристрелити, якщо він рухнеться. Коли журналіст на запитання, чи він за сепаратистів, чи за «укропів», відповів, що «за мир», бойовик ударив його кулаком в око.

Потім, за словами кореспондента, на допиті йому заявляли, що він наркоман і отримує наркотиками платню від Держдепартаменту США і від СБУ.

Також російського кореспондента звинуватили у злочинній співпраці через знайдену в нього візитівку відомого журналіста з Донецька Олексія Мацуки, який нині веде на Радіо Свобода проект «Донбас.Реалії».

Російська «Нова газета» повідомляє, що Павло Канигін, якого сепаратисти врешті привезли на кордон із Росією, в середу, 17 червня буде в Москві.

Газета звернула увагу, що затримання кореспондента сепаратистами і застосування до нього грубої фізичної сили відбувалося якраз у той самий час, коли в Росії президент Володимир Путін на зустрічі з президентом Фінляндії Саулі Нійністе наполягав на необхідності дотримання мінських домовленостей.

Раніше у вівторок, 16 червня, сам журналіст повідомив Радіо Свобода про затримання, через яке він не зміг узяти участі у прямому ефірі російської служби радіо, як планувалося.

Редакція російської газети, зі свого боку, поінформувала, що Канигіна затримали «органи держбезпеки» сепаратистів через підозру в роботі не на «Нову газету», а на якесь із українських видань, і відтак готували його «депортацію» до Росії.

Крім того, повідомила газета, журналістові влаштували «тест на наявність у крові наркотичних речовин» і результат тесту оголосили позитивним. Видання заявило, що спростує цю заяву, як тільки Канигін повернеться до Москви, і що вже три лабораторії, серед яких державна й незалежна, готові зробити аналіз крові журналіста.

Головний редактор «Нової газети» Дмитро Муратов також звернувся до Міністерства закордонних справ та адміністрації президента Росії з проханням втрутитися.

Павло Канигін останнім часом багато пише в «Новій газеті» про участь Росії у війні проти України в частині Донбасу, про причетність до подій там російських військових, зокрема, тих двох, які нині затримані в Україні після бою неподалік Луганська. Цими днями він перебував в окупованому Донецьку.

XS
SM
MD
LG