Доступність посилання

ТОП новини

Україна критикує чергове блокування Росією розширення місії ОБСЄ на кордоні


Міністерство закордонних справ України розкритикувало той факт, що Росія вкотре заблокувала розширення Спостережної місії ОБСЄ на російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» у Ростовській області.

«Вважаємо, що така позиція Росії є промовистим свідченням відсутності готовності і бажання російської влади здійснювати конкретні практичні кроки для забезпечення повного виконання мінських домовленостей, одним із підписантів яких є російська сторона», – мовиться в заяві МЗС.

Київ у зв’язку з цим знову закликає російську сторону забезпечити виконання пункту Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, яким передбачається «забезпечити постійний моніторинг на українсько-російському державному кордоні і верифікацію з боку ОБСЄ зі створенням зони безпеки у прикордонних районах України і Російської Федерації».

З огляду на невпинне постачання Росією до окремих районів Донецької та Луганської областей важких озброєнь, техніки, регулярних військ та найманців проведення ОБСЄ ефективного моніторингу цієї ділянки українсько-російського кордону має вирішальне значення для мирного врегулювання ситуації на Донбасі, наголошує міністерство.

Постійна рада Організації з безпеки і співпраці в Європі, яка ухвалює рішення консенсусом представників усіх 57 держав-членів ОБСЄ, змогла в четвер, 18 червня, тільки продовжити мандат Спостережної місії у двох точках російсько-українського кордону ще на три місяці, до 30 вересня.

Постійний представник США в ОБСЄ Данієл Бер у зв’язку з цим висловив глибокий жаль із приводу того, що Росія знову заблокувала розширення географічного обсягу роботи цієї місії, незважаючи на чітку, сильну і постійну підтримку такого розширення з боку інших країн-членів. Таким чином, наголосив представник США, доведеться знову вдовольнятися обмеженим обсягом роботи цієї місії – лише на двох пунктах перетину кордону, які становлять кілька сотень метрів із загалом 2 тисяч 300 кілометрів українсько-російського кордону. Відтак, додав він, місія знову не буде здатна засвідчувати обсяги, в яких Росія бере участь у нелегальному постачанні зброї, фінансуванні й наданні живої сили сепаратистам на сході України чи сприяє такій діяльності, або ж, навпаки, зібрати інформацію про те, що Росія вживає дій, щоб перекрити ці потоки допомоги сепаратистам.

Росія постійно блокує намагання розширити територіальний мандат Спостережної місії ОБСЄ на російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк», заявляючи, що «не бачить у цьому потреби». Таким чином, понад 400 кілометрів кордону з окупованою частиною сходу України, за винятком цих двох точок, залишаються цілком неконтрольованими.

XS
SM
MD
LG