Доступність посилання

ТОП новини

Росія уже не може надавати Україні знижку на газ у колишньому обсязі – Путін


Володимир Путін
Володимир Путін

Росія вже не може надавати Україні знижку на газ у колишньому обсязі, заявив президент Росії Володимир Путін.

«Ми не можемо надавати в такому ж обсязі знижку (Україні), як це було раніше, але у будь-якому разі кінцева ціна для українських споживачів не має бути вищою, має бути на рівні сусідніх країн, як-от Польщі», – зазначив Путін на нараді з членами уряду.

На початку червня у «Газпромі» заявили, що розрахункова ціна газу російського для «Нафтогазу України» без знижки за рахунок митного збору становить для третього кварталу цього року 287 доларів, для четвертого – 262,5 долара за тисячу кубометрів.

На даний час ціна російського газу для України складає 247,2 долара з урахуванням знижки за рахунок російського експортного митного збору.

Проте тривають газові переговори про умови постачання російського газу в Україну і Європу. Черговий раунд переговорів має відбутися наприкінці червня.

Знижку в ціні на газ для України запровадили 2010 року за так званими харківськими домовленостями, які також продовжували перебування російського Чорноморського флоту в українському Криму. Ця знижка становить 30 відсотків від ціни, але не більше як 100 доларів за тисячу кубометрів, і має діяти до 2019 року.

Росія після окупації Криму й заяви про його анексію стала твердити, що харківські домовленості вже не чинні, але за результатами переговорів досі все ж надавала Україні передбачену цими угодами знижку.

XS
SM
MD
LG