Доступність посилання

ТОП новини

Вірменські активісти закликають до мобілізації однодумців


Демонстрація на проспекті Баграмяна в Єревані, 28 червня 2015 року

У Вірменії активісти протестів проти подорожчання електроенергії закликали своїх однодумців до загальнодержавної мобілізації після того, як президент Серж Сарґсян заявив, що уряд візьме на себе тягар зростання цін.

За словами активістів, люди з усієї країни мають зібратися до вечора на проспекті Баграмяна в центрі столиці Єревана, де з початку тижня триває акція протесту, щоб перетворити цю акцію на народне голосування щодо пропозиції президента.

Ідеться про заяву Сарґсяна, з якою той виступив у суботу, 27 червня, що уряд країни «візьме на себе тягар зростання цін» на час, доки незалежний аудит не визначить, чи виправдане економічно плановане підвищення цін на електроенергію. Яким саме чином це планується зробити, президент не уточнив.

Тим часом заступник начальника поліції Єревана Валерій Осіпян попередив, що демонстранти мають до вечора звільнити проспект Баграмяна, одну з головних транспортних артерій Єревана. За його словами, поліція вдасться до всіх наявних засобів, щоб «відновити громадський порядок» на заблокованому проспекті, а «порушники будуть покарані».

Валерій Осіпян розглядає сміттєві баки, якими демонстранти перегородили проспект, 28 червня 2015 року
Валерій Осіпян розглядає сміттєві баки, якими демонстранти перегородили проспект, 28 червня 2015 року

Раніше активісти заявляли, що не звільнять вулиці, доки президент не оголосить на телебаченні про скасування ухвали підвищити ціни на електроенергію.

Після силового розгону мирної акції в Єревані вранці у вівторок, 23 червня, демонстранти зібралися знову і відтоді блокують проспект Баграмяна, на якому розташовані будівля парламенту і палац президента, до яких їх не пропускає поліція. Мирні протести тривають і ще в кількох містах Вірменії.

У четвер, 25 червня, уряд Вірменії відкинув головну вимогу демонстрантів – скасувати недавнє рішення підвищити з 1 липня майже на 17 відсотків і так високі ціни на електроенергію – з нинішніх 42 драмів (на сьогодні приблизно 1 гривня 87 копійок) до 49 драмів (2 гривні 18 копійок) за кіловат-годину.

Такого підвищення, вже третього за останні три роки, домоглася вірменська електроенергетична компанія-монополіст «Електричні мережі Вірменії», що належить власникові з Росії – компанії «Інтер РАО ЄЕС», підконтрольній російській державі.

Демонстранти також вимагають переглянути в бік зниження й попереднє, минулорічне підвищення цін.

А російська компанія повідомила тим часом, що за перший квартал нинішнього, 2015 року досягла у Вірменії п’ятиразового зростання своїх прибутків порівняно з першим кварталом минулого, 2014 року.

XS
SM
MD
LG