Доступність посилання

ТОП новини

У Боснії почалася 3-денна хода на вшанування жертв різанини в Сребрениці


У Боснії почалася 3-денна хода на вшанування жертв різанини в Сребрениці
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

У Боснії декілька тисяч людей 8 липня почали щорічну 100-кілометрову ходу на вшанування пам’яті жертв масових убивств у Сребрениці 1995 року.

Учасники триденної акції йдуть шляхом, яким босняки-мусульмани, чоловіки і хлопці, втікали від армії боснійських сербів 11 липня 1995 року.

Хода відбувається в зворотному напрямку – від Незука поблизу східного міста Тузла до Сребрениці.

Учасники жалобних заходів мають прибути в меморіальний центр Сребрениці 11 липня, коли вшановуватимуть 20-і роковини масових убивств.

7 липня Рада безпеки ООН перенесла на сьогодні голосування з приводу проекту резолюції, який визнає масові вбивства в Сребрениці геноцидом, після того, як Росії пригрозила ветувати цей документ.

Зустріч відклали, бо делегації США, Великої Британії і Росії ведуть переговори щодо цієї резолюції.

Росія, яка в перебігу Балканських воєн 1990-х років підтримувала Сербію і сербів в інших післяюгославських країнах, зокрема, боснійських сербів, назвала цю резолюцію такою, що роз’єднує сторони і зосереджується тільки на одній стороні конфлікту.

Лідери боснійських сербів, сили яких знищили близько восьми тисяч чоловіків і хлопців, босняків-мусульман в околицях боснійського міста Сребрениці в липні 1995 року, досі відмовляються визнати ті події за геноцид, і й нині мають у цьому підтримку Росії.

Тим часом саме таку кваліфікацію – як геноцид – вже дали раніше Сребреницькій різанині Міжнародний кримінальний трибунал у справах колишньої Югославії і Міжнародний суд, що діють під егідою ООН.

У Боснії й Герцеговині 11 липня, в день символічних роковин трагедії, готуються до загальнодержавних жалобних урочистостей.

XS
SM
MD
LG