Доступність посилання

ТОП новини

Книги потрібно ліцензувати, а не забороняти – Капранов


Дмитро Капранов
Дмитро Капранов

Письменник і книговидавець Дмитро Капранов переконаний, що імпортні книги мають проходити ліцензування. Про це він заявив в ефірі Радіо Свобода.

За його словами, це дасть можливість в тому числі зупинити потік антиукраїнської літератури із Росії. Такий механізм, запевняє Капранов, вже напрацьований міжвідомчою комісією при віце-прем’єр-міністрові.

«Ми підготували механізм, який буде регулювати постійно і поточно імпорт книг. Ми пропонуємо автоматичне ліцензування. Ті, хто ввозить книгу, на кордоні мають представити перелік документів, серед яких і висновки громадських органів, про те, чи підходить нам ця книжка», – розповів Капранов.

Він вважає неефективним кроком заборону Держкомтелерадіо лише 38 книжок.

За його даними, щорічно у Росії друкується понад 100 тисяч назв книжок.

«Припустимо, що 1 % з них антиукраїнські, але Держкомтелерадіо дізнається про це лише тоді, коли вони вже будуть продаватися в Україні», – додав Капранов.

На початку липня Державний комітет телебачення і радіомовлення України повідомив, що звернувся до Державної фіскальної служби з проханням включити до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, книжкові видання антиукраїнського змісту. У цьому переліку було 38 назв.

Пізніше підрозділи Державної фіскальної служби і митна служба ДФС почали публікувати на своїх сайтах цей список книг, заборонених до ввезення на митну територію України.

XS
SM
MD
LG