Доступність посилання

ТОП новини

Майже половина підконтрольної «ДНР» та «ЛНР» території недоступна для ОБСЄ – штаб АТО


Заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Гуґ розмовляє з жителями Широкиного (архівне фото, квітень 2015 року)
Заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Гуґ розмовляє з жителями Широкиного (архівне фото, квітень 2015 року)

Прес-центр штабу АТО стверджує, що представники Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ не мають доступу до 46% підконтрольної бойовикам території Донбасу.

«Влада ОРДО та ОРЛО повністю блокує доступ спостерігачів до ділянки російсько-українського кордону в районах Луганської та Донецької областей, а 46% території, яка контролюється бойовиками, практично закриті для патрулювання представниками СММ ОБСЄ», – інформують у штабі АТО.

Джерелом цієї інформації українські військові називають зустріч керівника української сторони Спільного центру контролю та координації (СЦКК) за дотриманням мінських угод генерал-майора Бориса Кременецького із заступником керівника місії ОБСЄ Александром Гуґом і представниками донецького та краматорського офісів спостерігачів.

Підтвердження таких даних із боку ОБСЄ наразі немає. Але ще у травні в ОБСЄ повідомляли, що луганські сепаратисти оголошували спостерігачам місії, що територія завширшки 1–2 кілометри вздовж захопленої сепаратистами ділянки українсько-російського кордону для них буде закрита, й їх туди не пропускатимуть без спеціальних письмових дозволів від ватажків угруповання «ЛНР».

На брифінгу у Донецьку 19 серпня заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Гуґ вказав, що бойовики угруповання «ДНР» погрожують вбити спостерігачів ОБСЄ, якщо представники місії повернуться в селище Безіменне Новоазовського району Донецької області.

XS
SM
MD
LG