Доступність посилання

ТОП новини

По Києву курсуватиме «Книжкобус»


Ілюстраційне фото (@Shutterstock)

Вулицями Києва починає курсувати перша в Україні «бібліотека на колесах», або «Книжкобус», з метою популяризувати читання серед школярів і студентів. Подібні «пересувні бібліотеки» їздять містами країн Євросоюзу і США, зупиняючись на подвір’ї навчальних закладів і біля публічних бібліотек.

Ініціатива запустити «пересувну бібліотеку» в Києві належить низці українських благодійних фондів (серед яких – фонд Дарини Жолдак, видавництво і фонд «Розумники») і міжнародній корпорації Microsoft. Їх підтримали у комунальному підприємстві «Київпастранс». Автобус-бібліотека щотижня відвідуватиме як мінімум чотири школи, повідомив на презентації проекту керівник програми Microsoft «Партнерство в освіті» Роман Рудюк.

«Наш новий проект – «Книжкобус» – розрахований на кілька років, зараз стартує у місті Києві. В Україні мало читають і ця проблема стає більшою, тому що дуже мало читають саме діти. Тому ми вирішили започаткувати проект «Книжкобус», це формат мобільного книжкового хабу. Він курсуватиме по Києві і буде присутній як у школах, так і на великих заходах, присвячених літературі», – розповів Рудюк.

«Книжкобус» – це платформа для інтерактивних лекцій, презентації творів сучасних українських письменників, які пишуть для дітей, а також для різноманітних майстер-класів. В автобусі розміщені кілька сотень книг у паперовому вигляді і близько тисячі книг у ґаджетах, пояснив Рудюк. Ініціатори проекту планують з часом запустити «книгобуси» на маршрути в інших містах України.

XS
SM
MD
LG