Доступність посилання

ТОП новини

«Нафтогаз» і Ostchem Фірташа домовилися щодо газового боргу


Дмитро Фірташ (архівне фото)

«Нафтогаз» і дочірна компанія «Газ України», з одного боку, та група компаній українського олігарха Дмитра Фірташа Ostchem, з іншого, підписали мирові угоди, затверджені судовими рішеннями, щодо графіку погашення заборгованості та умов відновлення газопостачання підприємствам групи Ostchem. У четвер, 24 вересня, у «Нафтогазі» повідомили, що це відбулося 16 вересня.

«Вся заборгованість ПАТ «АЗОТ» і ПАТ «Рівнеазот» (включаючи штрафні санкції та інші нарахування, передбачені законодавством України) у загальному розмірі 2,96 мільярда гривень має бути сплачена до кінця січня 2016 року. Сьогодні «Нафтогаз» отримав перший платіж у сумі 385 мільйонів гривень згідно з затвердженим графіку. Після цього постачання газу хімічним підприємствам групи було розблоковане», – повідомляють у «Нафтогазі».

Голова правління української компанії Андрій Коболєв привітав домовленості.

«Ми вітаємо конструктивну позицію Ostchem щодо врегулювання заборгованості. Ця угода дозволить зменшити дебіторську заборгованість групи перед «Нафтогазом» та «Газом України». У результаті цієї угоди «Нафтогаз» отримає кошти для закупівлі газу у зимовий період. Погашення заборгованості допоможе зберегти робочі місця у хімічній галузі та відновити виробництво мінеральних добрив для українських аграріїв», – зазначив керівник «Нафтогазу».

У «Нафтогазі» подякували МВС особисто міністру Арсену Авакову за докладені зусилля для врегулювання цього спору.

За інформацією «Нафтогазу», заборгованість підприємств Ostchem перед «Нафтогазом» та «Газом України» утворилася у 2006-2011 роках, її не погашали донині. Ostchem входить до трійки найбільших фінансово-промислових груп за обсягом заборгованості перед «Нафтогазом».

У липні міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомів, що у справі компанії Ostchem Дмитра Фірташа вже арештовані 86 об’єктів, а ще 35 об’єктів «перебувають у роботі», а також 133 земельні ділянки компаній Фірташа і Сергія Льовочкіна.

2 квітня Аваков повідомляв, що міліція відкрила кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем та розкраданням бюджетних коштів із боку посадових осіб групи підприємств Дмитра Фірташа Ostchem.

Компанія Group DF Дмитра Фірташа заявляла, що вважає заяви про відкриття Міністерством внутрішніх справ кримінального провадження проти холдингу Ostchem політичним переслідуванням групи і її власника, а звинувачення МВС у розкраданні її посадовцями державних коштів називала безпідставними.

XS
SM
MD
LG