Доступність посилання

ТОП новини

Для виборів на окупованій території Донбасу потрібен закон – Охендовський


Михайло Охендовський
Михайло Охендовський

Голова Центральної виборчої комісії України Михайло Охендовський заявляє, що для проведення виборів на окупованій території Донбасу потрібен спеціальний закон і відновлення реєстру виборців.

За його словами, ще одним питанням, яке потребує вирішення перед призначенням місцевих виборів є гарантування безпеки виборців, членів комісій, кандидатів та офіційних спостерігачів.

«Місцеві вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей можуть відбутися тільки за українським законодавством з дотриманням загальновизнаних міжнародних стандартів. Для цього необхідно гарантувати зокрема свободу діяльності політичних партій, ЗМІ, свободу ведення передвиборної агітації, рівність можливостей для кожного кандидата. Лише за умови дотримання цих умов результати виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей зможуть бути визнані в Україні та світі», – сказав Михайло Охендовський у вівторок, 6 жовтня, під час зустрічі з послом Латвії в Україні Аргітою Даудзе.

Раніше сьогодні угруповання «ДНР» і «ЛНР», які контролюють частини Донецької і Луганської областей України, заявили про скасування своїх «виборів», які призначили раніше на 18 жовтня і 1 листопада. Сепаратисти уточнили, що «вибори» перенесені на наступний рік, і наголосили, що рішення ухвалене у зв’язку з підсумками зустрічі «нормандської четвірки» в Парижі.

При цьому сепаратисти заявили, що за цей час «Україна буде зобов’язана надати Донбасу особливий статус, не допустити переслідування і покарання осіб – учасників подій на території Донбасу, а також переголосувати поправки в Конституцію у новій, погодженій з сепаратистами редакції».

Президент України Петро Порошенко каже, що скасування «виборів» сепаратистів на окупованих територіях Донбасу є прямим наслідком скоординованих дій України та її партнерів на переговорах у Нью-Йорку і Парижі.

У ЄС заявили, що повідомлення про скасування «виборів», призначених раніше угрупованнями «ДНР» та «ЛНР», дозволить підготувати належні умови для проведення місцевих виборів у деяких районах Донецької та Луганської відповідно до українського законодавства і стандартів ОБСЄ.

Представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі Роман Безсмертний вважає рішення сепаратистів з угруповань «ЛНР» та «ДНР» шантажем, оскільки йдеться не про скасування, а про перенесення цих «виборів».

XS
SM
MD
LG