Доступність посилання

ТОП новини

Путін: операція Росії у Сирії – не спонтанна, а планована


©Shutterstock

Військова операція Росії у Сирії не є спонтанною, а запланованою. Про це заявив в інтерв'ю телеканалу «Росія 1» президент Росії Володимир Путін, цитує його слова агенція ТАСС.

«Все, що відбувається в небі і на землі, – це не спонтанні дії, а виконання раніше передбачених планів», – сказав Путін.

За його словами, своїми діями у Сирії Росії прагне стабілізувати «законну владу в Сирії».

«Наше завдання полягає в тому, щоб стабілізувати законну владу і створити умови для пошуку політичного компромісу – військовим шляхом, звичайно. Коли поруч зі столицею постає підрозділ міжнародних терористів ІДІЛ, тоді, напевно, жодного бажання домовлятися у влади Сирії, яка, мабуть, мало не в облозі почувається у власній столиці, не виникає», – сказав Путін.

Крім того, Путін заявив, що Росія не планує втручатися у міжрелігійні конфлікти в Сирії.

Росія з кінця вересня почала в Сирії кампанію повітряних ударів, офіційно – проти угруповання «Ісламська держава». Однак є повідомлення про те, що більшість цих ударів спрямовані не проти «Ісламської держави», а проти його супротивників – інших ісламістів, а також сил поміркованої опозиції, що має підтримку Заходу й арабського світу, – які також є головними супротивниками режиму президента Сирії Башара аль-Асада.

Відтак країни Заходу і опозиція в Сирії заявляють, що Росія використовує свою військову кампанію для зміцнення влади сирійського президента, а не для боротьби з екстремізмом, як заявляє Кремль.

9 жовтня Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch заявила, що щонайменше 17 цивільних були вбиті в районі Хомса в результаті російських повітряних ударів на початку цього місяця. Правозахисники закликали розслідувати цей інцидент.

XS
SM
MD
LG