Доступність посилання

29 Травень 2017, Київ 09:21
Новини | Суспільство

Угорська громада Франківська відзначила роковини революції 1956 року та День незалежності Угорщини


Будапешт, 1956 рік

Тематичні заходи на відзначення 59-ї річниці революції 1956 року і Дня незалежності Угорщини відбулися у відділі літератури іноземними мовами обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка в Івано-Франківську. У них узяли участь представники угорської громади, які проживають на Прикарпатті, почесного консульства Угорщини в Івано-Франківську, студенти.

За словами голови громади Мирослави Нагорняк, активними є понад два десятки дорослих і семеро дітей, іще десятки угорців навчаються у прикарпатських вишах. Діє недільна школа вивчення угорської мови. Слухачі школи читали угорською вірші, присвячені повстанню.

Екскурс в історію про події 23 жовтня 1956 року здійснив професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Мирослав Волощук, який займається тематикою Угорщини повоєнного періоду.

Доповненням стала презентація фотографій і відеофільму про останні дні антикомуністичного повстання від студента з Угорщини Йожефа Сави.

Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді передало бібліотеці близько 130 книжок угорською мовою з історії цієї країни, навчальну літературу для вивчення мови.

23 жовтня угорці відзначають роковини революції 1956 року, внаслідок якої було повалено диктатуру Матяша Ракоші.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG