Доступність посилання

ТОП новини

Поліція: у прокремлівській ході в Москві брали участь 85 тисяч людей


У центрі Москви відбулася хода, присвячена Дню народної єдності, який 4 листопада відзначають у Росії.

За повідомленням місцевої поліції, в акції на Тверській вулиці Москви взяли участь близько 85 тисяч людей. У заявці організаторів прокремлівської акції вказувалося у вісім разів менше число учасників.

Після ходи відбувся мітинг-концерт «Ми єдині!». Він почався з хвилини мовчання в пам’ять про жертви авіакатастрофи в Єгипті.

В опозиції розкритикували проведення концерту.

«А тільки мені здається, що офіціозний «мітинг-концерт» варто було б скасувати через трагедію з нашим літаком? Або хоча б ходою обмежитися», – написав у Twitter опозиціонер Костянтин Янкаускас.

Традиційно в День народної єдності Росії відбудуться також акції націоналістів. У Москві цього року пройдуть відразу три «Російських марші».

День народної єдності відзначається в Росії з 2005 року. Це свято виникло після скасування святкування 7 листопада як річниці більшовицького перевороту 1917 року.

У пояснювальній записці до законопроекту йшлося, що 4 листопада 1612 року воїни народного ополчення під проводом Кузьми Мініна і Дмитра Пожарського штурмом узяли Китай-город, звільнивши Москву від польських інтервентів.

XS
SM
MD
LG