Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко: Росія не виконує взяті на себе зобов’язання


Петро Порошенко
Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявляє, що Росія не виконує взяті на себе зобов’язання і повинна відповісти за це, в тому числі і через механізм санкцій.

«Факт того, що агресор не виконує взяті на себе зобов`язання, не є для нас виправданням. Навпаки, міцність світової коаліції на підтримку України базується на тому, що ми відповідальна країна, і агресор, який не виконує зобов`язання, повинен за це відповісти, в тому числі і через механізм санкцій», – заявив він на зустрічі з новообраними міськими головами.

Останні два тижні почастішали повідомлення про факти порушення режиму припинення вогню на частині території Донбасу, хоча від початку вересня на Донбасі спостерігалася відсутність обстрілів, за винятком поодиноких.

Сьогодні також секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що «російсько-окупаційні війська роблять все, щоб зірвати мирний процес».

США та Євросоюз запровадили проти Росії санкції – спершу через анексію українського Криму, згодом – через роль Москви в подіях на Донбасі. Росія називає анексію Криму «відновленням історичної справедливості» і заперечує наявність своїх військ на сході України, заявляючи, що на Донбасі воюють «добровольці».

Москва стверджує, що не має ніяких зобов’язань за Мінськими домовленостями і не мусить виконувати їх, бо є, мовляв, не їхньою стороною, а лише гарантом. У світі дотримуються протилежної думки й наголошують, що накладені на Росію санкції через її підтримку сепаратизму в Україні будуть чинні, аж доки Москва не виконає до кінця всіх без винятку пунктів Мінських угод і не змусить сепаратистів виконати їх.

XS
SM
MD
LG