Доступність посилання

ТОП новини

Суд продовжив розгляд справи російських спецназівців Александрова і Єрофеєва


Євген Єрофеєв (л) і Олександр Александров, архівне фото
Євген Єрофеєв (л) і Олександр Александров, архівне фото

Голосіївський районний суд Києва продовжив розгляд справи російських спецназівців Олександра Александрова та Євген Єрофеєва.

На початку засідання сторона захисту Александрова подала клопотання про проведення медичного обстеження підзахисного в Інституті травматології.

При цьому сам підсудний повідомив, що медичні послуги йому надаються на належному рівні, але рентген пошкодженої ноги не зробили.
Суд не заперечив щодо надання послуг рентгену.

Також сторона захисту спробувала зупинити демонстрацію відео з зізнаннями, в якому Александров та Єрофеєв розповідають, що є військовослужбовцями Росії. Але суд відхилив це клопотання адвокатів.

Колегія суду також повідомила, що остаточне рішення щодо того, чи є відео доказом, буде винесено у нарадчій кімнаті. Обидва підсудні заперечили свої слова у цьому відео, зокрема Александров заявив, що був тоді під дією наркотичних засобів після операції.

10 листопада суд почав розглядати по суті справу двох російських військових, затриманих на Донбасі.

Євген Єрофеєв і Олександр Александров були затримані у травні цього року в Луганській області. Вони називали себе чинними бійцями Головного розвідувального управління (ГРУ) Генерального штабу Збройних сил Росії. Міністерство оборони Росії підтверджує, що Єрофеєв і Александров служили в армії за контрактом, але стверджує, що до моменту затримання вони звільнилися зі служби.

В Україні російських військових звинувачують в організації й участі у веденні агресивної війни чи воєнного конфлікту проти України, переміщенні поза митним контролем України зброї та боєприпасів, сприянні діяльності терористичній організації та вчиненні терористичного акту, що призвело до загибелі військовослужбовців Збройних сил України й інших тяжких наслідків.

Захист Єрофеєва і Александрова подав позов до Вищого адміністративного суду України з проханням визнати їх військовополоненими.

XS
SM
MD
LG