Доступність посилання

ТОП новини

Патрульна поліція «нюхатиме» водіїв і пропонуватиме тестери на алкоголь


(©Shutterstock)

Оновлена інструкція дозволяє патрульним поліцейським визначати, чи вживав водій алкоголь за «запахом із порожнини рота», як це робили раніше співробітники ДАІ.

Інструкція передбачає, що ознаками алкогольного сп’яніння є «запах алкоголю з порожнини рота порушення координації рухів, порушення мови, виражене тремтіння пальців рук, різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя, поведінка, що не відповідає обстановці», а «звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло, сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови», також можуть вказати поліцейському, що водій вживав наркотики.

Також поліція пропонуватиме тим, хто викликає підозру, тестери на алкоголь, повідомив Радіо Свобода радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко.

«Чи буде поліція «нюхати» водіїв? Поліція пропонує громадянам тестери на алкоголь. І я знаю, коли п’яний за кермом, у нього тепер немає можливості відкупитися за 200 доларів», – сказав Іван Варченко у програмі «Ми разом».

Радник міністра внутрішніх справ наголосив, що патрульна поліція дала водіям України час усвідомити, що правоохоронці сподіваються на їхнє свідоме ставлення до безпеки на дорогах.

«Ми сподіваємося на свідомого громадянина, ми стимулюємо цього свідомого громадянина зараз. Ми кажемо: «Ми не зупиняємо Вас, якщо Ви не порушуєтеправила дорожнього руху. Але ви не пийте за кермом»», – каже Варченко.

Оновлена інструкція «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» набрала чинності від 13 листопада 2015 року.

XS
SM
MD
LG