Доступність посилання

ТОП новини

Кучма заявив, що вибори на Донбасі неможливі без виконання умов мінських угод


Леонід Кучма, архівне фото

Представник України у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма заявив, що проведення місцевих виборів на тимчасово окупованій частині Донбасу без виконання всіх умов мінських домовленостей неприйнятне.

«Ми ні в якому разі не повинні йти на ухвалення законів про вибори, щодо змін до Конституції, якщо будемо перебувати в цьому стані: там (на Донбасі) щодня стріляють, і навіть збільшується (кількість обстрілів – ред.), там підтягують важке озброєння, …там не виводять іноземні війська, можна сказати, російські, там узагалі не хочуть вести мову про українсько-російський кордон. А ви розумієте – якщо немає нашого кордону, то це не наша територія», – сказав Кучма журналістам у Києві, як його цитує агентство «Інтерфакс-Україна».

Він звернув увагу, що Росія на території, де майже 400 кілометрів неконтрольованого Україною кордону, робить «усе, що завгодно».

«Потрібно виконати рішення Мінського протоколу: режим тиші, відведення важкого озброєння, обов’язково, щоб спеціальна місія ОБСЄ зробила верифікацію і сказала: «Так, озброєння відведено». Цього теж не зроблено. Тільки тоді ми можемо говорити про якісь успіхи», – зазначив Кучма.

Він наголосив, що не можна проводити вибори на непідконтрольній території. «А коли нас сьогодні штовхають із усіх сторін – давайте проводити вибори, – то на якій території? Це непідконтрольна нам територія. Про що можна говорити?» – сказав він.

Представник України в Тристоронній контактній групі також риторично запитав: якщо за таких умов відбудуться вибори на Донбасі, то «чия це буде територія?»

Кілька українсько-російських угод, укладених із участю донбаських сепаратистів у Мінську в Білорусі 2014–2015 років і разом відомих як мінські домовленості, вимагають не тільки припинення вогню, відведення важких озброєнь чи обміну полоненими й заручниками, але також встановлення контролю й верифікації на нині непідконтрольній Києву ділянці українсько-російського кордону з боку ОБСЄ, проведення на тимчасово окупованих територіях місцевих виборів за українським законодавством і під контролем ОБСЄ з подальшим поверненням контролю за кордоном безпосередньо Києву, надання регіонові додаткових місцевих повноважень тощо. Росії, серед іншого, стосується вимога вивести з регіону «іноземні» війська і бойову техніку.

Та офіційно Москва стверджує, що «їх там нема», хіба що ніяк не підконтрольні їй окремі «добровольці» з Росії, а походження озброєнь, у тому числі й новітніх російських зразків, ніяк не пояснює. У Росії вже заявляли, що вона не брала на себе ніяких зобов’язань за мінськими угодами і не має наміру виконувати їх, бо, мовляв, підписувала їх не як учасник, а лише як «гарант».

XS
SM
MD
LG