Доступність посилання

ТОП новини

У Мінську почалося засідання політичної підгрупи Контактної групи – МЗС Білорусі


Ілюстративне фото

У Мінську розпочалося засідання робочої групи з політичних аспектів Контактної групи з врегулювання ситуації на сході України, повідомляє прес-служба МЗС Білорусі.

Під час останнього засідання політичної робочої підгрупи Контактної групи, яке відбулося 20 січня, обговорювалися способи проведення місцевих виборів на тимчасово окупованих частинах Донбасу, зокрема, роль у них засобів інформації.

Як повідомив тоді спеціальний представник ОБСЄ в Контактній групі Мартін Сайдік, неназваний експерт Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ виступив із трьома пропозиціями щодо місцевих виборів у частині Донбасу, але суті цих пропозицій він не згадав.
Крім того, додав Сайдік, обговорювали й визначення територіальних одиниць у рамках підготовки до цих виборів.

Після засідання політичної підгрупи відбулася також зустріч Контактної тристоронньої групи, за результатами якої з різкою заявою виступив у Мінську представник України, колишній президент Леонід Кучма, який наголосив, що сепаратисти не виконують рекомендацій Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Він заявив, що «без припинення вогню і дотримання режиму тиші, без повноцінного відводу важких озброєнь і підтвердження цього відводу СММ ОБСЄ, без відновлення контролю над українсько-російським кордоном неможливо говорити ні про вибори, ні про зміни в Конституції України».

Згодом ватажок сепаратистів угруповання «ДНР» Олександр Захарченко заявив про неприйнятність проведення виборів за участі українських партій. Водночас президент України Петро Порошенко неодноразово наголошував на тому, що вибори на окупованій частині Донбасу можливі лише після повного припинення вогню, а також за участі українських партій, українських ЗМІ, Центральної виборчої комісії та міжнародних спостерігачів.

XS
SM
MD
LG