Доступність посилання

ТОП новини
21 Січень 2019, Київ 15:24

Роугані: Іран готовий сприяти торгівлі між Сходом і Заходом


Хасан Роугані

Президент Ірану Хасан Роугані назвав свою країну «сприятливою територією» для відновлення торгівлі між Сходом і Заходом.

Виступаючи перед бізнес-лідерами в Парижі 28 січня, Роугані закликав розблокувати фінансування для відновлення торгівлі після зняття санкцій з Ірану через його ядерну програму.

Роугані заявив, що хоче використати позитивну атмосферу після досягнення угоди щодо його ядерної програми для поглиблення відносин із Францією.

Прем’єр-міністр Франції Манюель Вальс наголосив, що країнам слід забути про минулу ворожість. «Франція доступна для Ірану. Іран може розраховувати на Францію», – сказав він.

Продовження у США обмежень проти Ірану для американських банків є перешкодою й для багатьох європейських країн, що прагнуть відновлення торгівлі.

Роугані перебуває із чотириденним візитом до Італії і Франції. Це перший державний візит іранського президента до Європи за понад 20 років.

Нині Іран виходить з міжнародної ізоляції після пом’якшення санкцій від 16 січня в рамках угоди між Тегераном та провідними світовими державами про обмеження іранської ядерної програми.

XS
SM
MD
LG